Vyhřezlá ploténka

Vyhřezlá ploténka je jednou z komplikací dlouhodobého selhávání páteře jako celku. Prakticky každý člověk, zejména po padesátce, trpí určitým stupněm bolesti zad. Vyhřezlá ploténka může být jednou z jejích příčin.

Páteř je složena z obratlů, které jsou uspořádány nad sebou do sloupce. Mezi jednotlivými obratli se nachází chrupavčité destičky neboli meziobratlové ploténky, které zajišťují pohyb celé páteře. Ploténka se skládá z vazivového prstence a chrupavčitého rosolovitého jádra.

Věkem a celoživotním pohybem dochází k degeneraci vaziva, což může časem vést k prasknutí prstence a výhřezu jádra nebo jeho části směrem ven. Vzniklý výhřez pak utlačuje nervové kořeny, což způsobuje zpočátku bolest. Později může dojít i k ochrnutí.

Nejproblematičtější částí páteře je kříž - místo, kde se bederní páteř mění v křížovou. V 95 % případů dochází k výhřezu právě mezi 5. bederním a 1. křížovým obratlem nebo mezi 4. a 5. bederním obratlem.

Příčiny vzniku vyhřezlé ploténky

Výhřez ploténky obvykle vzniká jejím postupným opotřebením, oslabením a námahou, které je páteř celoživotně vystavena. Kromě těchto neodvratných procesů má na vznik vyhřezlé ploténky také vliv:

 • malá pohybová aktivita
 • neúměrná fyzická zátěž na páteř při práci
 • nadměrné a nevhodné sportování

Příznaky vyhřezlé ploténky

Při výhřezu ploténky dochází k vystřelující bolesti, která je vnímaná jako bodnutí do zad. Později se tato bolest mění v tupou a postupuje po zevní straně stehna do zadní strany lýtka a někdy až do horní nebo zevní části nohy. Bolest může být doprovázena pocity mravenčení nebo brnění. Často může mít člověk pocit znecitlivění postižené části těla.

Vyhřezlá ploténka se také projevuje silnou bolestí v bedrech při prudkém otočení, zvedání těžkých předmětů, při zakašlání, kýchnutí nebo zatlačení na stolici.

Způsoby ochrany páteře

Vzhledem ke skutečnosti, že u vyhřezlé ploténky hraje důležitou roli věk a přirozené opotřebení páteře, nelze stanovit jednoznačně účinné způsoby prevence. Lze však dodržovat určité zásady, díky nimž si budete svou páteř lépe chránit:

 • Buďte opatrní při zvedání těžkých předmětů ze země. Neohýbejte se v pase, ale spíše podřepněte a po uchopení předmětu si znovu stoupněte a narovnejte se.
 • Nezapomínejte na správné držení těla při chůzi, stání i sezení.
 • Věnujte se pravidelně pohybovým aktivitám. Vyhněte se ale nevhodnému a nadměrnému sportování.
 • Udržujte si ideální váhu. Nadváha vyvolává nadbytečnou zátěž pro páteř.
 • Zvolte si kvalitní postel a židli, ze kterých vás nebolí záda.

Léčba vyhřezlé ploténky

Vyhřezlou ploténku lze diagnostikovat podle intenzity bolesti a míst, kam bolest vystřeluje od zad směrem do nohy. Pro potvrzení výhřezu se využívá počítačová tomografie a magnetická rezonance.

Konzervativní léčba

Základem je podávání analgetik pro tlumení bolesti, užívání vitamínu B a provádění rehabilitačních cvičení. Touto léčbou často dochází k pohnutí ploténky jiným směrem, čímž dojde ke zmenšení tlaku, a tím pádem i odstranění bolesti.

Chirurgický invazní zákrok

Zákrok spočívá v odstranění vyhřezlé části ploténky při celkové anestezii. Provádí se až v krajních situacích.

Laserová nukleotomie

Jedná se o léčbu laserem. Je vhodná pro pacienty, u nichž zatím nedošlo k nevratným degenerativním změnám páteře, a u nichž selhala konzervativní léčba.

 

Trápí vás nebo vaše blízké vyhřezlá ploténka? Podělte se o své zkušenosti.

Vyhřezlá ploténka patří do témat
 • Blazen? Tomas 25.02.2012 14:00:58

  Ja sem asi blazen. Vcera me pustili z neurologie s L 4/5 vyhrezem 7mm. Uz jsem s tim zil asi dele a dycky se to nejak srovnalo. Chci se ale zeptat. Je normalni, kdyz jedna z cinosti genrujicich uvolneni byl beh? Mate s tim nekdo zkusenosti, ci beha, jezdi na kole s timto omezenim?

  • Nechci ale musim Irena 03.06.2013 13:42:11

   Preji hezky den. Prave jsem dovrsila 32let veku a ceka me operace vyhrezle plotenky. Jak veliky vyhrez mam mi nikdo presne nerekl,jen mi bylo po hospitalizaci v nemocnici, kam jsem se dostala po uz nesnesitelnych bolestech a brneni v noze receno, ze je slusny, obrovsky :(. Magnetickou rezonanci me odmitaly nejprve udelat z duvodu, ze pry je to drahy, pak me primo primarka rekla,ze zada obcas boli zada od hlavy(chtela snad ze me udelat magora) Kdyz uz jsem lezela ctvrty den na kapackach a muj stav se nemenil, poslaly me na rentgen, kde vzapeti zjistily, ze mag.rezonance bude nezbytna. Zde se ukazalo, ze to fakt od hlavy neni. Velmi objemny vyhrez, pise se v popisu, ale jak velky,jsem se po dotazu nedozvedela. Moji nejmilejsi me nabadaji zkusit jine metody, ozon, cviceni,ale me moc casu nezbiva. Operaci mam podstoupit na Homolce, jiz 10.6.. prosim o radu, o ujisteni,ze delam dobre. Nemylim se, kdyz jejich rozhodnuti k operaci vnimam jako nejlepci rozhodnuti lekaru, ze je muj stav je takovy,ze nic jineho nez operace neni, ze by me nechtely kuchat, kdyby to nebylo nutne?..........Prosim

   • Re: Nechci ale musim Honza 06.06.2013 08:22:49

    Zdravím, už jsem odepisoval, ale asi jsem nějak zvoral (Re:) tak ještě jednou stručně. Absolvoval jsem druhou operaci ploténky (před 10 lety)v Insbruku - ambulantně. Celá záležitost trvala přesně jednu hodinu, předtím jsem byl na obědě a po operaci odjel autem domů. Mám k tomu komplatní dokumentaci. Pokud by Vás to zajímalo, dejte vědět, můžem to probrat.

    • Re: Re: Nechci ale musim BLANKA 31.08.2017 20:32:33

     Dobry den, mohu poprosit tez informace o klinice.Dekuji

    • Re: Re: Nechci ale musim Jiří 26.07.2017 16:08:12

     Dobrý den Honzo dnes mi byla zjištěná vyhřeslá ploténka mohl by jste mi napsat pár informací o Innsbrucku co a jak a za kolik. Děkuji Jirka.

    • Re: Re: Nechci ale musim Kateřina Camci 24.02.2017 14:24:28

     Dobrý den Honzo, uz rok trpím s vyhrezlou plotenkou, mohl by jste mi napsat všechno o te klinice v Německu? Předem děkuji kata.

    • Re: Re: Nechci ale musim Šimon 28.01.2017 19:28:35

     Dobre odp,mohl bys mi prosim poslat informace ohledne tveho problemu z plotenkou,ja už jsem byl 3 na ozonu a pusobi mi to zhruba 1 rok a pak jdu zase do kolen z bolesti.Insbruck tvuj problem vyřešil?Děkují za odpověd šimon

    • Re: Re: Nechci ale musim Šimon 28.01.2017 19:28:33

     Dobre odp,mohl bys mi prosim poslat informace ohledne tveho problemu z plotenkou,ja už jsem byl 3 na ozonu a pusobi mi to zhruba 1 rok a pak jdu zase do kolen z bolesti.Insbruck tvuj problem vyřešil?Děkují za odpověd šimon

    • výřez plotýnky vondrakova.zdenka 08.09.2016 19:35:27

     Dobrý večer,četla jsem si Váš komentář.Píši jenom stručně.Hodně moc Vám blahopřeji k úspěšné operaci,která se povedla.Jenom jsem chtěla napsat,každý nemá dostatek finančních prostředků aby se nechal operovat v cizině.To moc věřím že Vám bylo opravdu úspěšně po moženo. Mám taky tento problém,čeká mne operace páteře a mám velký strach i když budu odeslána do Brna.To jen reakce,ale přeji hodně pevné zdravíčko dál !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Re: Re: Nechci ale musim Vasek 14.07.2016 20:55:38

     Zdravim, je mozne se od vas dozvedet vice o vasi operaci, dekuji.

    • Re:nevím čemu verit Pepa 04.06.2016 05:38:38

     Dobrý den. Jako jeden z mnoha bych vás rád požádal o bližší informace o průběhu, ceně a úspěchů operace a následně rekonvalescence. Jsem řidič z povolání a převezli mě aro když jsem si před pár dny ráno dělal kávu a z ničeho nic mě zkolaboval v nesnesitelných bolestech pohybový aparát. Po rentgenu a vyšetření ct ležím na neurologii v Chrudimi na morfinu který poskytuje částečnou úlevu s diagnózou L5-S1 (8mm) do páteře a L4 a L5 mm. Verim pevné ve své uzdravení a možnosti dnešní medicíny a rád bych pro to udělal maximum. Předem děkuji za odpovědi na můj email hruby.a*****@centrum.cz preji krásný den a hlavně pro všechny vzkaz naděje umírá jako poslední a vůle žít je to co si nesmíte nechat Pepa hrubý

     • Re: Re:nevím čemu verit Pepa 04.06.2016 05:43:05

      Hruby. A s s m b l e r @ centrum.cz. Nevím proč se nezobrazí. Po tečce bez mezer pěkný den

      • Re: Re: Re:nevím čemu verit Pepa 04.06.2016 05:44:55

       Hruby. A s s e m b l e r @ centrum.cz. Nevím proč se nezobrazí. Po tečce bez mezer pěkný den. Pardon chybělo písmenko. To víte morfin dělá svoje

    • Re: Re: Nechci ale musim Martin 20.05.2016 08:34:12

     Dobrý den,

     mohl bych Vás prosím velice poprosit o přeposlání detailních informací ohledně ambulantní operace plotýnky v Insbrucku ?

     Děkuji Vám velice a přeji pěkný den.
     Martin, nekmar@post.cz

    • Re: Re: Nechci ale musim Vendula 01.02.2016 18:55:12

     Dobrý den, mohu také požádat o info k Vaší operaci? Manžel má velké problémy , děkuji a přeji pěkný den vendula

    • Re: Re: Nechci ale musim Radka 26.01.2016 14:22:57

     Dobrý den, můžete mi prosím poslat nějaké bližší informace k Vaši operaci v Insbruku? Mám výřez 7 mám. Děkuji Radka

    • Re: Re: Nechci ale musim matěj 26.01.2016 10:07:30

     Dobrý den,

     zaujal mě Váš komentář a asi nejsem první co vidím, mohu Vás poprosit o nějaké informace o té operaci v Insbrucku? Mám 7 mm výhřez a již půl roku cvičím a nic a na klasickou operaci se mi nechce.¨)¨

     děkuji za Váš čas
     Matěj Stránský

    • Re: Re: Nechci ale musim Tomáš Příhoda 29.11.2013 13:06:51

     Dobrý den.Zaujal mě Váš příspěvek o operaci v Insbruku.Chtěl sem Vás požádat o zaslání všech nabízených podkladů na můj email.Předem děkuji,s pozdravem Tomáš Příhoda

     • Období po operaci - dotaz....?? Pavlína 27.05.2014 15:29:19

      Mám dotaz: jsem po operaci 2měsíce a chtěla bych vědět, jaký máte někdo zkušenosti s průběhem...Vím, že je to individuální, ale stejně bych ráda věděla více. Začali mi větší bolesti - možná díky chození, cvičení atd.-je to standardní....?? A má se cvičit+chodit i při bolestech, anebo raději dát úplný klid....A kdy přestanou cca asi tyto bolesti...?? Jak často chodit+sedět...?? Děkuji za odpovědi

    • Re: Re: Nechci ale musim Lucka 16.03.2014 19:02:34

     Prosím pomôže mi. Pošlite mi kontakt na tú klinik v Insbrucku. Zatiaľ som bola len na CT a výsledok protruzia L5-S1vyklenutie disku tlakom na miechový kanál. Neustále mám bolesti snažím sa cvičiť. Na magnetickú rezonanciu mám ísť až o mesiac. Lieky a infúzie nezaberajú. Ďakujem

    • Re: Re: Nechci ale musim Luboš Slezák 24.02.2014 08:39:48

     Dobrý den, vím, že Váš příspěvek je už staršího data, ale i přesto se o to pokusím. Chtěl bych Vás kontaktovat ohledně zákroku ploténky v Insbruku, bližší info. a tak něco. Děkuji, s pozdravem Luboš Slezák, email: lumix33@seznam.cz

    • Re: Re: Nechci ale musim ALENA 17.01.2014 09:17:53

     nevim kdo mavyhrez plotenky a ja ano l5-l4strili mi nerv do leve nohy brneni po cele noze nemuzu lezet sedet a ani skoro chodit bolest ukrutna magneticka resonance vsedokazala jak to mam a mam nasazenou rehabilitaci drive to operovali ale ted ne rikaji prvne vyzkousime bazeny a rehabilitaci magnety a leser a pak uvidime co dale jdu na to asi za mesic beru jen brufen od bolesti a rano a vecer nejake integralni tablety na posileni nervu v noze a kolem sama nevim ale co bude dale vam vsem dam vedet a dnesje me hnusne boli to ja vas vsechny zdravim alena a jo chtela jsem vam rici ze jsem v milane a ziji tu ale jsem lecena doktory centro traumatiko kosti zabyvaji se jen kostmi a pohybove ustroji dam vam vse vedet zatima ani nedelame injekce snazi se ma doktorka vse tak ja jsem vam napsala dale vzdy napisi a jeste korzet zdravotni nosit na dlouhe chozeni jeti v aute uvidime vas zdravim vase aALENA

     • Re: Re: Re: Nechci ale musim ALENA 17.01.2014 09:27:03

      DOBRY DEN JA SE OMLOUVAM JAK JSEM TO NAPSALA NEPREMYSLELA JSEM A CHCI VSE NAPRAVIT JA ZIJI V ITALII A MILANO CHODIM NA LECENI CENTRO POHYBLIVEHO USTROJI - ZLOMENINY A VSECHNY KOSTI SNAD JSEM SE VYSVETLILA DRIVE SE HNED OPEROVALO RIKA MI MA ZNAMA PANI DOKTORKA ALE NEKDY SE ZASE NEKDE JINA VYHREZNE A TAK VYZKOUSEJTE TO REHABILITACEMA SAMOZREJME V NEMOCNICICH SPECIOLIZOVANYCH VYBORNE REHABILITACE JSOU V BRECLAVI OKRES BRECLAV BYLA JSEM TAM MOC OCHOTNI A KRASNE A DOPORUCUJI VAM TO

      • Re: Re: Re: Re: Nechci ale musim ALENA 17.01.2014 09:31:49

       PAK TADY LIDE PISOU O OPERACICH JA ZATIM NA NI NEJDU DOKUD CHODIM AZ UZ NEBUDU MOCI ANI OTOCIT ANI NIC JDU I JA VIM TO ALE VYZKOUSIM LECBU V MILANE NEMOCNICE .... CTO ----CENTRO TRAUMATOLOGICKE KOSTI MUSIME VERIT A PAK JAK RIKAJI JE MOZNE ZE SE USADI A PRESTANE BOLEST TED MI TO TLACI NA NERV DO NOHY CELA BRNI POHYBY BOLEST VE VANE NEMUZU SE NATAHNOUT LEHNOUT JE TO HNUS AHOJTE SALUTI ALENA

    • Re: Re: Nechci ale musim Josef 04.01.2014 02:16:10

     Dobrý den, rád bych se dozvěděl o vaší operaci v Insbruku více. Děkuji J.

    • Re: Re: Nechci ale musim Monika 12.10.2013 13:34:23

     dobrý den.Prosím mohl byste mi poslat podrobnější informace k operaci v Měmecku? a zaslat na můj email? děkuji A cena byla asi dost veiká že? S pozdravem Monika

    • Re: Re: Nechci ale musim lada 11.06.2013 00:03:16

     zdravim, rad bych s vami probral tu operaci v insburcu, mam 9mm bedni pater . lada

   • Re: Nechci ale musim Jakub 06.03.2016 20:00:15

    Dobrý den,

    Soucítim s vámi, ale váš dotaz ohledně pomoci mi přijde nesmyslný, jelikož z vaší zprávy bez tělesné prohlídky s potřebnými podklady vám tu těžko někdo dokáže zaručeně správně poradit. Být vámi, tak vyhledávám skutečného odborníka na tyto problémy, pokud vám přijde, že váš doktor jím není. A stejnak si jen dle vaší formulace problému myslím, že byste odborníka nepoznala.

    Hezký den přeji, Jakub :)

  • opět jarka 13.05.2013 19:41:42

   jsem pooperaci L5,S1, a bolest stále trvá důchod nemám a je mi hrozně léky neberu mám špatný játra,tak rehabilitace ,ale cvičit nemůžu doktor ,že nemám břišní sval a jak když se nezvednu

   • Re: pro Irenu Honza 06.06.2013 08:14:22

    Vážená paní jsem po dvou operací meziobratlové ploténky, jedna před 20 lety a druhá před 10 lety. Obě dopadly dobře,ale chci se zmínit o té druhé, kterou jsem absolvoval v Insbruku ambulantně. Za hodinu bylo po operaci a já mohl odjet autem domů (do Tábora), podotýkám, že hned po operaci. Pokud byste chtěla o této operaci vědět více, mám z ní konpletní dokumentaci a mohu vám poskytnout potřebné informace. Žel nehradila ji pojišťovna. Jak to je dnes nevím. Honza

    • Re: Re: pro Irenu evženie 16.02.2017 10:51:31

     Dobrý den,
     budu vděčná za informace z 2. operace ploténky, kterou zmiňujete.
     - uvítám kontakt na kliniku
     - jaké byly nutné podklady (zdrav vyšetření/ v češtině?)
     -jaká byla cca celkem cena
     - nějaké kontroly v místě?
     Doufám, že se i nyní cítíte fajn, hezký den,
     Evženie

    • Re: Re: pro Irenu Jana 22.10.2015 18:14:18

     Zdravím Vás,

     můžete mi poradit adresu té kliniky v Německu?
     moc bych Vám zato byla vděčná,, dcera dnes měla vyš. a je to prý na operaci také vyhřezlá ploténka . Bohužel je mladá 33 let a stímto, jsem se ještě nikdy nesetkala u mladších lidí.má značné bolesti ruky nohou a zad.

     Děkuji za vaší brzkou odpověd ,na můj email

     S pozdravem Janouchová

    • Re: Re: pro Irenu Helena 18.10.2015 19:29:59

     Dobrý den, reaguji na Vaši informaci ohledně operace vyhřezlé ploténky. Mám nyní stejný problém a ráda bych znala Váš postup, jak jste se dostal na operaci vyhřezlé ploténky do Insbruku. Mohl byste mi, prosím, sdělit i adresu, resp. i tel. kontakt do této nemocnice? Velice Vám předem děkuji. Helena

    • Re: Re: pro Irenu Andrea Nimmerfrohová 10.04.2014 09:44:40

     Dobrý den, Honzo, byl byste tak laskav a mohl mi poslat nějaké bližší informace o provedeném zákroku vyhřezlé ploténky v Innsbrucku? Mnohokrát děkuji, Andrea N.

    • Re: Re: pro Irenu Marta 25.08.2013 17:33:36

     Zdravím, mám vyhřezlou ploténku asi 3 roky, absolvovala jsem několikrát ozonoterapii a výsledek žádný. Pani doktorka mi klasickou operaci nedoporučuje, chtěla bych vědět více informací o operaci v Insbrucku, kterou podstoupil Honza.

    • Re: Re: pro Irenu Petr 17.08.2013 01:42:17

     Zdravim Honzo,cetl jsem o te Vasi operaci v Nemecku.Nemohl by jste mi poslat nejake informace na muj mail?Mam L5/S1 a bolesti jdou do prave nohy.Rad bych se dozvedel vice o te Vasi operaci.Predem dekuji Petr

  • Re: Blazen? Josef Ttrejbal 03.02.2017 15:25:02

   Dobrý den , nejste blázen. Je to jedna z neinvazivních metod , kdy se tělo jednostraně při běhu uvolné a druhá strana má zátěž, při běhu je to asi tém , že jste souběžně měl protistranu ploténky tj. nohu odrazovvou a na druhou jste dopadl nebo opačně a tím jste vlastně vytvořil hmat známé uvvlňovací Dornerovy metody narovnání páteře , která takto srovné bčechny plotínky, dílku nohou, a srovné i pánev , kde musí, aby to nebolelo, být vše OK . Jen jste rozmnožil možnosti , jakým způsobem se dá ploténka vrátit na své místo, že to může být i běh, vzpomeňte si všechno, jjak k tomu došlo a bude na světě další super netoda,. Vyzkoušíte to na známých , protože každá operace v páteři , je násilná nepřírodní forma a nechá trvalé následky. Tak do toho!!! Pepa

  • Re: Blazen? ALENA 18.01.2014 11:08:50

   dobry den ja nevim taky co delat mam o same co vy ale myslim si ze ne ted kdyz to boli nemyslim si ze mame neco delat velkeho samozrejme rehabilitace a leser voda plavani jen ale na zadech reklami to lekarka cto a milano azdravim vas alena dnes mam strasne celou noc bolesti a strili mi to do nohy ale dnes i zacalo nad ledvinami nebehat muj nazor alen

  • Re: Blazen? roman 17.03.2013 11:05:12

   s vzhřezlou ploténkou jsem stále sportoval muj výhřez trvá asi 17 let nevím kolik mm je protože mě nikdo neposlal na MR bolesti jsem měl tak 2-3 do roka ale vetšinou po mesici zmizeli niní je mi 37 a už 4 měsíce se nemužu zbavit bolesti a myslim že béh mi silně pomohl k tomu abych zustal na lužku kde niní ležím.

 • My Debra 23.05.2017 11:41:32

  Ahoj přátelé mé jméno je May Debra a já jsem z Michiganu, Unied State.I jsem tady, abych svědčil o dobrých pracích DR.OGAGA ​​KUNTA v mém životě. Můj manžel a já jsme byli ženatí 27 let se dvěma dětmi. Před dvěma lety to všechno skončilo. Chtěl jsem svého manžela vrátit zpět a prosil jsem ho, ale nikdy neposlouchal, takže jsem narazil na několik svědectví o tomto kouzelníku. Někteří lidé svědčili o tom, že přivedl své bývalé milenky zpět, někteří svědčili o tom, že obnovuje lůno a léčí rakovinu a další nemoci, někteří svědčí, že dokáže odhodit kouzlo, aby zastavil rozvod a také kouzlo, aby získal dobře placenou práci. Je úžasný, také jsem se setkal s jedním konkrétním svědectvím, byla to o ženě zvanou Věra, svědčila o tom, jak přivedl svou Ex lásku, a na konci svého svědectví ona upustila svůj e-mail. Poté, co jsem si všechno přečetl, rozhodl jsem se Vyzkoušet ho. Kontaktoval jsem ho e-mailem a vysvětlil mu můj problém. A on mi řekl, co potřebuji udělat, udělal jsem to a můj manžel se vrátil ke mně. Vyřešili jsme naše problémy a byli jsme ještě šťastnější než kdy předtím DR.OGAGA ​​KUNTA jste nadaným mužem a nepřestaním ho publikovat, protože je to nádherný muž. Máte-li nějaký problém a hledáte skutečné a pravé kousky kouzla, zkuste jej kdykoliv, je odpovědí na vaše problémy. Můžete se s ním spojit e-mailem: ogagakunta@gmail.com a vyřešit své problémy jako já. Může vyřešit následující problémy a mnohem víc.
  (1) POKUD JEŠTĚTE VAŠE ZPĚTNÉ ZPŮSOBY
  (2) Chtěli jste uvěřit svému muži, aby zastavil rozvod
  (3) Chtěli byste být podporováni ve vašem úřadu
  (4) CHCETE PÁNSKÉ A ŽENY PROVÁDĚT NÁS NAJDETE ATRAKTIVNÍ
  (5) POKUD JE CÍL DĚTÍ
  (6) Chtěli jste být bohatý
  (7) Chtěli jste váš muž, aby vás miloval jen za zbytek jeho života
  (8) POTŘEBUJETE DOBRÝ ŠŤASTNÝ SPELL
  (9) POTŘEBIL LOTTERY SPELL
  (10) JE POTŘEBA JOBU
   Ogagakunta@gmail.com nebo na WhatsApp +2348069032895

 • John Smithd762 25.02.2017 07:22:00

  Farmville farms even include free gift that is especially fcaabedkkdddbbkk

 • Bodavá bolest zad Pavlína 12.02.2017 14:16:13

  Dobrý den přítel má neskutečné bolesti dole v kříži,asi taky plotýnky má těžké fizicke zaměstnání jeho Taťka měl stejné potíže.Priteli doktorka sdělila že to není ještě v nejhorší k operaci,proste jednání hrozné je mu 29 let dělá zednicinu... Ráda bych mu pomohla:( v noci se probouzí v bolestech..

 • Re: Re: Nechci ale musim Šimon 28.01.2017 19:59:44

  Ahoj prosim tě můżeš mi pislat na email potrobne info ohledně tveho zakroku z insbrucku,ja jsem po 3 ozonech a zas je to na zpět okrutna bolest.děkujií moc

 • John Smitha115 05.01.2017 02:24:34

  In fact when someone doesnt understand then its up to other visitors that they will help, so here it takes place. dfcekfedegdfadaa

 • vyhrez lecba neuspech pain 05.11.2013 04:55:50

  Vyhrezla mi plotinka l 4 l 5...cca 9mm.jeto peklo posledni pul rok..10min chuze a agonie..mravenceni slabnuti nohy a neskutecna bolest....na mr sem byl,,,lazne kazdy rok minimalni uleva,,,posledni pul rok mam zasebou infuze,injekce,operace mi byla odeprena jako nevhodnemu kandidatovi,,, pred tydnem sem prodelal obstrik korene pod ct doledem bohuzel opet bez zadanych vysledku...opravdu uz nevim co ajak nikam nedodju nikde nepostojim jen sedet a lezet stat tak pet minut a konec,,,potrebuju pohyb ale hybat se nejde,,,ma nekdo skusenosti s obstriky pod ct ? kolik je potrebnych injekci pro ulevu ?a muze se stat ze to vubec nepomuze?Neurolog se zda ze mi asi vic nepomuze..hledam vzacne informace o tom jak si pomoct,,,,,

  • Re: vyhrez lecba neuspech hanysha 05.11.2013 07:51:55

   Dobrý den, trpím výhřezem L4/L5 10,8 mm. Právě mě čekají kapačky, o kterých mi bylo řečeno, že nemusí vůbec zabrat kvůli velikosti výhřezu a že se mám připravit na operaci. Tak jsem strávila pár dní na internetu a našla jsem kliniku v brně - SurGal clinic, která nabízí léčbu DiscoGelem. Pod CT Vám vstříknou gel přímo do plotýnky a podtlak způsobí vtažení výhřezu zpátky. Toto je metoda kterou chci vyzkoušet než mě někdo zčne řezat :) Ve světě se to údajně používá už několik let místo operace. Jinak s obstřikem mám tu zkušenost, že to pomohlo tak na 2 - 3 dny a pak byla bolest zpátky (měla jsem 2x). Jinak co mě pomáhá na úlevu od bolesti je suché teplo a klid. Byla jsem na tom tak jako Vy a teď už můžu uý i relativně chodit :) Hlavně nikam nespěchat, všechno velice pomalu a opatrně. Pomalinku protahovat bolavou nohu a sedět třeba i půl hodiny než se zvednete a chodit s přestávkami. Vždycky kousek a pak sednout. Mě to pomohlo. Jakoby se začala tvořit určitá výdrž a už můžu chodit nebo stát déle. Pak jsem slyšela, že pomáhá cvičební metoda SM, ale to nemám vyzkoušené. Snad Vám z toho něco pomůže. Hodně štěstí :)

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech Martin Gancarčík 04.12.2016 10:43:24

    Dobrý den, chci se zeptat jestli nekdo jiz ma zkušenosti s tím discogelem
    a podstoupil zákrok na klinice v Brně, jaké jsou výsledky popřípadě kolik to stálo.
    Děkuji za odpověď

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech Erna 01.09.2015 17:16:26

    Mám výhřez plotýnky v bederní oblasti - bolesti od prosince roku 2012, v polovině roku 2012 mi byl zjištěn i výhřez plotýnky na krční páteři, protruze atd. Na operaci nejsem vhodný kandidát, zkusila jsem snad už všechno co jde včetně DiscoGelu v Brně, bohužel bez úspěchu, výsledek veškerý žádný, také obstřiky pod CT, ozonoterapii což je vstřikování ozonu do jádra plotýnky pod CT, desítky injekcí, pobyt na neurologii s kapačkami a injekcemi Hradecky /pěkný sajrajt/, 15 dní v nemocnici na rehabilitačním oddělení, neustálé bolesti při chůzi, v leže i v sedě, letos na jaře jsem začala cvičit s jednou paní fyzioterapeutkou metodou SM - stav, myslím tím hlavně neustávající bolesti, se zlepšil, občas i dokonce zapomenu, že mám výhřez, takže shrnutí - pouze vhodně zvolené cvičení, mně nic jiného nezabralo. Léčitelé v této oblasti také nic moc, akorát to stojí spoustu peněz.

    • Re: Re: Re: vyhrez lecba neuspech Ivana Urbánková 13.11.2015 17:22:18

     Cvičím každý den ráno tak 5 minut a budu cvičit asi celý život,protože těch 5 minut SM systému stačí a pomáhá neuvěřitelně.

     • Re: Re: Re: Re: vyhrez lecba neuspech Dáša 11.10.2016 23:04:06

      Dobrý den,také mám vyhřezlou plotýnku 3noc nespím nemůžu vůbec ležet,jde mi silná bolest do levé nohy prosím jak si můžu pomoci od bolesti?děkuji Dáša

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech Ivana Urbánková 13.11.2015 17:19:41

    Opravdu začněte cvičit SM systém,všem to pomohlo.Informace najdete na netu.

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech Jakub 18.06.2014 18:48:21

    Lecba DiscoGelem je bez zaruky, u nekoho zabere u nekoho ne, navic je dosti nakladna pro pacienta, zkusit PRT ozonem. F. nem. Brno nebo nem. Litomysl.

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech Natalie 31.03.2014 23:03:19

    Dobrý večer.Už čtyři měsíce trpím bolesti vyhřezle plotenky.Skoušela jsem mnoho čeho,naposled jsem podstoupila ozonoterapii.Za 14 dni jdu po druhé,zatím bolest odstoupila na třetinu.A píšu Vam se zeptat,jestli něco víte o diskogelu?Předem Děkuji.Natalie.

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech JITKA 19.03.2014 19:58:49

    Hezký den, tak dnes jsem absolvovala obstřik páteře a ozónoterapii na neurologii v nemocnici Privamed v Plzni na Lochotíně. První subjektivní dojmy velmi dobré :-)) Takže jedině doporučuji, i když jsem zvědavá na noc, do dneška jsem je trávila klimbáním v kleče u postele, jiná poloha při přenášené bolesti z výhřezu ploténky do levé nožky nebyla možná. Tak už i v Plzni :-)

    • Re: Re: Re: vyhrez lecba neuspech Eva 28.03.2014 12:56:24

     Dobrý den paní Jitko, mohla by jste mi prosím napsat jestli se Váš stav zlepšil po léčbě ozonem???? Mám podobné problémy jak vy a přemýšlím jestli jít či ne. Nemůžu v podstatě chodit (jen o berlích na záchod a zpět) a sedět taky ne. Jediná má poloha je vleže. Mám po úraze výhřez 8mm a jde mi bolest do levé nohy. Ležela jsem 6 týdnů v nemocnici. Kapačky nezabrali, operace nebyla doporučena. Snažili se mě tam postavit (nemohla jsem vůbec chodit a stoupnout si) a pak mě poslali domů.

   • Re: Re: vyhrez lecba neuspech pain 06.11.2013 03:07:03

    O clinice v Brne a discogelu uz sem slysel .Dokoce jsem tuto metodu konzultoval i ze svym neurologem,,Ten mi zdelil ze to je taky moznost ale nedoporucuje,,,,Velmi drahy zakrok ktery pojistovna nehradi tudiz vse ze sve kapsy ,,Take zminil ze o teto metode konzultoval s prazskym docentem ktery se i o tuto metodu zajma.,,,dobry vysledek teto metody neni vubec zarucen...asi jako u obstriku pod ct dohledem...Sveril semi ze na tuto cliniku odeslal 4 pacienty ....u 3 bez efektu a u 4 s polovicnim uspechem...Postupem casu me cekaji dalsi obstriky pod ct...uvidim co se stane po druhem nebo tretim lezeni....Cviceni je super ale ne kazdy den ma clovek cas nebo moznost si dat pul hodinky cviceni...kdyz uz je rad ze se nejak dostane domu s prace ,,,,Dik za reakci ,,,urcite budu nadale patrat po dalsich lecebnych alternativach...Tohle omezeni je opravdu stresujici ,,,, NA zdravi...

  • Re: vyhrez lecba neuspech zdenek 25.07.2014 13:30:20

   mel jsem pred lety to samy,pomohl mi rehabilitacni mase p.Kosina z Prahy6.Zkuste zavolat na tel. 603485596.Je dobrej zkuste to

  • Re: vyhrez lecba neuspech Kuba 02.06.2014 15:46:59

   Dobrý den, můj výhřez L5/S1 je 11 mm. Cca 3 týdny hrozné bolesti, nemohl jsem ani stát, ani sedět, ani spát, otočit se v posteli, nic. Obrovská bolest do nohy a nervové záškuby, ztráta citlivosti prstů a zevní strany chodidla. Pomáhá si najít úlevovou polohu na boku s pokrčenou nohou, podložte si ji polštářem. V noci ležet pouze na břiše, ubrat polštář. Navigované CT cca 1měsíc od problémů. do té doby jsem cvičil doma McKenzieho, jen základní posilovací cviky na břicho a na zádech. Musím říct, že u výhřezu ze začátku je otok, pomohlo mi ledování tak, že na CT jsem již dojel celkem bez bolestí. Do té doby hodně pít,wobenzym, ledovat. Zkoušel jsem nejdřív teplo, ale to je nejspíš individuální. S ledováním opatrně, jen chvíli, ne do úplného prochladnutí postiženého místa. CT mi pomohlo definitivně. Cca 5 týdnů od začátku problémů jsem v práci - sedavé zaměstnání. Cvičení a rehabilitace pomáhají, spíš řeším problém, jestli a co v budoucnu sportovat. Je mi 33 let.

 • BOLI MNE PLOTYNKA JITKA 05.09.2016 08:20:16

  DOBRY DEN BILA SEM NA CT ATAM MI ZJISTILY PRED 9LETY ZE MAM PRAVOU PLOTYNKU VICE OPOTREBOVANOU TET MNE UKRUTNE BOLI JSEM AS NERVOZNI KROUTIM SE BOLESTI PROSIM O RADU DEKUJI JITKA

 • vyhřezlá ploténka Miky 12.07.2016 23:23:07

  Dobrý večer, prosím Vás chci se zeptat je mi 18. let mám vyřízlou ploténku o 7mm v bederní oblasti a k tomu tam mám nějakou cystu dost často kolabuji důsledku bolestí hlavy a výpadku vidění . Nemůžu už ani pomalu ve škole vydržet sedět v klidu protže mě to bolí a strašně mě brní nohy pávě hlavně když jsem v klidu.Lékaři by mě nejraději viděli na operačním sále, ale já se strašně bojím (abych jednou vůbec mohla otěhotnět) takže operaci jsem odmítla. Teď studuji a máme jet na cyklisťák (denně cca 50-60 km) myslíte že se to dá zvládnout i s tím to problémem. Děkuji za odpověd

 • Aneta Bláhová 02.11.2015 19:26:44

  Je mi 14. let a před čtrnácti dny jsem byla sanitkou převezena do nemocnice s velkými bolestmi V bederní části zad. Nemohla jsem se vůbec hýbat, sednou vůbec nic. V nemocnici mi dali kapačky proti bolesti a zavezli mě na CT. S výsledky přišla doktorka a sdělila nám že mám vyhřezlé ploténky L4/5 5mm. Po 5-ti dnech v nemocnici mě propustili domů a s rodiči se snažíme o zlepšení mého stavu. Chtěla bych poprosit o radu jak mám cvičit a co mi pomůže abych předešla bolesti. Předem DĚKUJI.

  • Re: Ivana Urbánková 13.11.2015 17:24:07

   SM systém-vše najdete na netu.

 • re.re. katy 16.06.2015 20:41:10

  Jsem 3mesice po op.slo to.ted ale bolesti i na druhe strane.ma tu taky nekdo po op a ze se uzdravil uplne??

  • Re: Monika 04.11.2015 18:49:08

   Milá Aneto, nedá se poradit univerzální cvičení. protože každý jsme jiný. Nejlépe uděláš, když se objednáš na individuální rehabilitaci, tam tě naučí cviky, které potřebuješ. Můžu vřele doporučit kliniku Monada, mám s nimi výborné zkušenosti. Víc najdeš na www.monada.cz. monika

 • výhřez,analgetika Kristýna 01.11.2015 12:44:16

  Dobrý den, můj taťka trpí bolestí zad a má všechny příznaky vyhřezlé ploténky, byl za doktorkou a ta mu dala injekce na bolest ale ty mu moc dobře nezabíraly a teď chodí na rehabilitace kdy mu dávají tam nějakou elektriku (bohužel nevím jak se to přesně jmenuje), trpí opravdu velkými bolestmi a snažím se mu ulevit obklady nohy masírování a tak, bere si prášky jako ibalgin, nalgesin s a ibobrufen.., ale po těchto prášcích ho to taky hodně bolí, chtěla jsem se zeptat jaké další prášky proti bolesti by mu mohly zabrat.. ?

 • Good info Pharmg795 23.08.2014 02:14:03

  Very nice site! http://yieopxa2.com/yxyaqkx/2.html cheap goods

 • Good info Pharme722 21.08.2014 19:55:30

  Very nice site!

 • Good info Pharmd943 21.08.2014 19:51:03

  Very nice site! http://oixypea2.com/oxovryr/2.html cheap goods

 • Good info Pharme627 21.08.2014 19:50:18

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmb184 21.08.2014 13:53:46

  Very nice site!

 • Good info Pharmb31 21.08.2014 13:46:09

  Very nice site! http://oixypea2.com/oxovryr/2.html cheap goods

 • Good info Pharmg84 21.08.2014 13:40:59

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc946 21.08.2014 07:59:17

  Very nice site!

 • Good info Pharmg903 21.08.2014 07:56:17

  Very nice site! cheap goodshttp://oixypea2.com/oxovryr/4.html

 • Good info Pharmb556 21.08.2014 07:51:56

  Very nice site! http://oixypea2.com/oxovryr/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd627 21.08.2014 07:48:26

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharme589 20.08.2014 23:10:07

  Very nice site! cheap goodshttp://opxyiea2.com/yoyaqko/4.html

 • Good info Pharmd930 20.08.2014 13:40:22

  Very nice site! cheap goodshttp://opxyiea2.com/yoyaqko/4.html

 • Good info Pharmd658 20.08.2014 13:39:11

  Very nice site! http://opxyiea2.com/yoyaqko/2.html cheap goods

 • Good info Pharmc412 20.08.2014 13:34:14

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmd669 19.08.2014 21:51:22

  Very nice site!

 • Good info Pharmd465 19.08.2014 21:41:07

  Very nice site! http://oixypea2.com/qxqsxoq/2.html cheap goods

 • Good info Pharma19 19.08.2014 21:39:12

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmg503 19.08.2014 20:22:08

  Very nice site! cheap goodshttp://oixypea2.com/qxqsxoq/4.html

 • Good info Pharmd823 19.08.2014 20:12:24

  Very nice site! http://oixypea2.com/qxqsxoq/2.html cheap goods

 • Good info Pharme578 19.08.2014 20:09:57

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc364 18.08.2014 08:49:32

  Very nice site!

 • Good info Pharmc840 18.08.2014 08:45:30

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharma889 17.08.2014 01:53:01

  Very nice site!

 • Good info Pharmf244 17.08.2014 01:51:53

  Very nice site! cheap goodshttp://yieapxo2.com/qoqsr/4.html

 • Good info Pharmf754 16.08.2014 19:58:52

  Very nice site! http://yieapxo2.com/qoqsr/2.html cheap goods

 • Good info Pharmg36 16.08.2014 19:50:36

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmd625 15.08.2014 13:30:33

  Very nice site!

 • Good info Pharmg986 15.08.2014 13:29:09

  Very nice site! cheap goodshttp://aieypxo2.com/tovqs/4.html

 • Good info Pharme362 15.08.2014 13:25:51

  Very nice site! http://aieypxo2.com/tovqs/2.html cheap goods

 • Good info Pharmb328 15.08.2014 13:23:41

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc776 14.08.2014 07:15:42

  Very nice site!

 • Good info Pharmk489 14.08.2014 07:12:48

  Very nice site! cheap goodshttp://aixypeo2.com/ayaota/4.html

 • Good info Pharme378 14.08.2014 07:10:35

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmb845 14.08.2014 01:26:43

  Very nice site!


Vyhřezlá ploténka patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Vyhřezlá ploténka

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku