Jak se zbavit bolestí

autor: durkova.h 04.10.2011 09:11

Dobrý den,po vyšetření CT mi byla diagnostikována vyhřezlá plotýnka cituji z nálezu: dle CT4/s1 patrná hernie v seg L5/S1 s takem na S1 snad i descendetní, trvají parestezie chodidla a prstů. Obj, bez pares, chůze volná Z. Li syndrom s rad s1 při CT nálezu korelující hernie. Byla jsem hospitalizována, po propuštění mi předepsali rehabilitace, Novalgin, B komlex, Guajacuran, Nimesil, Magnesium. Mám dodržovat klidový režim, neprochladnout, jenže bolesti stále trvají od projevu nemoci už 8 týdnů, je mi 31let a mám 3 malé děti, jsem z toho už zoufalá, že to snad nikdy nepřejde, nevím co dál, mám jít na kontrolu až za měsíc, v noci mě budí bolesti, co se s tím dá dělat ,když konzervativní léčba nezabírá? Přeji hezký den, děkuji za odpověď s pozdravem Hana.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 06.10.2011 19:46
  Jedná se o útlak nervového kořene (vlákna) způsobený výhřezem meziobratlové destičky. Ve vašem případě zřejmě nález není tak velký , aby vyžadovla okamžitý chirurgický zákrok (vždy je lapší pokude se stav podaří upravit konservativně). Operace je zvažována v případě oslabení síly v noze např. nejde-li se postavit na špičku , nebo při poruchách svěračů-močení a stolice. Vnímejte případné změny. Minimální doba trvání tohoto kořenového syndromu je 6 týdnů. Vyvarujte se zvedání věcí z předklonu-zvedat z podpřepu, když to musí být, nepracovat v předklonu, raději v kleče-když už to musí být, preferovat cvičení vleže, kdy je páteř nejméně zatížena staticky-podle toho jak jste cvičila na rehabiltiaci, nosit dlouhé triko pod zadek, dlouhou bundu. V noci by měla být úlevová poloha na boku s pokrčenými koleny,ale může být i jiná. Je třeba ji hledat. Nimesil neberte dlouhodobě-nejvíce 14 dní, pak je-li nutno, zmeňte preparát. Můžete zkusit i volně prodejný diclofenac, pokud nemáte žaludeční vředy. Místo guajacuranu možno zkusit volně prodejný ataralgin-obsahuje paralen a quaifenezin na uvolnění svalů. Diclofenac lze výhodně kombinovat s ataralginem, účinek na bolest se násobí. Berte léky večer,abyste mohla spát, přes den spíše odpočívejte. Je-li to možné, vyvarujte se otřesům-skákání. Případně se ještě můžete obrátit na rehabiltiačného lékaře, nebo fyzioterapeuta ke kontrole cvičení, což je nejdůležitější.

Vyhřezlá ploténka patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Vyhřezlá ploténka

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku